Тут зібрані самі поширені питання клієнтів та відповіді на них.
Скільки коштує створити сайт
Відповісти на питання «скільки коштує сайт» ми зможемо тільки після грунтовної бесіди і розуміння, який саме сайт буде потрібно для того, щоб поліпшити ваш бізнес.
Якщо вас цікавить, з чого складається вартість сайту, відповімо: близько місяця злагодженої роботи хороших фахівців – керівника проекту, дизайнера (і часто не одного), верстальника, програміста, редактора / копірайтера, контент-менеджера і можливо ще кількох людей (фотографа, аніматора , ілюстратора і т.д.). Це недешево, але в кінцевому рахунку вигідно.
Дуже багато компаній охоче викладають тисячі доларів на зовнішню рекламу, поліграфію та сувенірну продукцію, при цьому не можуть навіть подумати про те, що сайт грає не менш важливу роль у побудові успішного бізнесу. Як наслідок, дивляться не на те, який прибуток зможе принести сайт, і хто найкраще вирішить їх завдання, а елементарно вибирають там, де дешевше.
Повірте, хороший сайт здатний дати вашому бізнесу більше ніж ви думаєте і швидко окупає себе. Поганий може коштувати істотно дешевше, але в кінцевому рахунку обернеться втраченими клієнтами і недоотриманими прибутками.
Хороший сайт – це в першу чергу інформаційний центр, що працює 24 години на добу і здатний розповісти клієнтам про переваги ваших продуктів або послуг. Розповісти набагато більше і зрозуміліше, ніж багато ваших співробітники. Про те, що ще може дати вам хороший сайт, ми напишемо незабаром.?
Чи надаються знижки?
науковим, освітнім і культурним некомерційним організаціям;
при збільшенні строків здачі проектів;
при другому замовленні послуг або якщо Ви приводите нового клієнта.
Скільки часу буде потрібно для створення сайту?
Чому у вас такі низькі ціни?
Чому у вас так дорого?
Скільки коштує обслуговування сайту?
Скільки коштує реклама і просування сайту?
Навіщо рекламувати сайт, може зайнятися його просуванням в пошукових системах?
Тепер ще деякі аргументи:
Вам ніхто не гарантує результат. Гроші вперед візьмуть все.
Вам ніхто не гарантує скільки часу Ваш сайт протримається в перших позиціях. Потім там з’явиться сайт Ваших конкурентів. А Ваш зникне.
Ви не можете прогнозувати і розрахувати середню вартість цільового відвідувача.
Якщо навіть Ваш сайт і буде за певним ключовим словом на першій позиції, то існує ще багато інших запитів синонімів.
Ви не зможете оперативно змінити ключові слова запиту, текст, який там буде вискакувати, і гіперпосилання
У разі проведення планової рекламної кампанії:
Ви маєте медіаплан і чітко розумієте за що платите.
На підставі медіаплану можна скласти прогноз мінімальної ефективності.
В будь-який момент можна змінити слова запитів, гіперпосилання, текст оголошення або баннер. Банери рекламної кампанії постійно удосконалюються. Ви залишаєте найбільш ефективні. Неефективні замінюються на нові.
Отримуєте гарантований результат.
Середня вартість кліка зараз близько 50 центів. Якщо конкурентів у Вас мало, то ця вартість буде набагато меншою.
Скільки людей бере участь в процесі розробки сайту?
Із самого початку проекту з вами працює менеджер проектів (project manager). Він складає технічне завдання, веде переговори з клієнтом в офісі або спілкується за допомогою електронної пошти чи телефону, узгоджує всі неточності та слідкує за виконанням робіт і дотриманням термінів.
Дизайнер створює концепт майбутнього дизайну, обговорює його з менеджером. На цьому етапі визначається складність (та можливість) верстки, зручність користування майбутнім сайтом. Далі малюється остаточний варіант, який узгоджується з клієнтом.
Після затвердження дизайну, до роботи приступає верстальник. Він перетворює малюнок на зрозумілий та необхідний для браузера код. Коли верстальник виконав свою частину роботи, до проекту підключаються програмісти. Вони «оживляють» сайт — роблять його динамічним. Також програмісти додають всі необхідні модулі, створюють нові, займаються налаштуваннями — по суті, виконують найбільш громіздку частину всієї роботи.
Далі розпочинає роботу тестувальник (QA, Quality Assurance). Він переконується, що всі кнопки натискаються, всі переходи по сайту вірні, наповняє сайт попередньою інформацією. Та взагалі — що сайт працює згідно технічного завдання.
Реєструєте ви доменні імена?
Скільки пропонується варіантів дизайну?
Чи зможемо ми самостійно оновлювати інформацію на сайті?
Скільки поштових скриньок нам зроблять?
Чи буде наш сайт на перших сторінках пошукових машин: Яндекс, Google, Bing, Rambler?
Скільки по часу займає розробка сайту (терміни)?
Найкоротший строк, за який нами було створено сайт — 3 дні. Найдовший — більше року. З чим це пов’язано? Перший сайт був статичний, містив 4 сторінки, вся інформація на ньому була представлена клієнтом, одразу сподобався дизайн. Другий сайт розроблявся не повільно, а поступово. Після закінчення запланованої частини, було одразу прийняте рішення по розвиненню проекту та його вдосконаленню. По суті, робота не припинилась — на сайті з’являються нові можливості, дописуються нові модулі для ще більш зручного управління порталом.
Також, дуже часто трапляються ситуації, коли сам клієнт затримує подальшу розробку. Починається зі слів “Я завтра пришлю вам всі тексти”, а через місяць можна почути “Я був у відпустці, думав ви вже зробили” або “Мій помічник мав відправити вам. Мабуть, забув”.
Звичайно, в таких випадках, ми, по можливості, намагаємося нагадувати клієнтам, що вони тягнуть не тільки наш час, але й свій.
Приблизні терміни розробки типових сайтів наведені на сторінці з ціновими пропозиціями.