Чи варто створювати свій сайт?
07.06.2012Як створити свій сайт?
Цим питанням задаються тисячі користувачів мережі Інтернет щодня, цим питанням задаєтеся зараз і ви:
Як?
Адже створюють самі люди самостійно собі сайти.
Чим я гірший?”
Геть занепокоєння, геть сумніви, адже статті цього сайту написані, щоб розповісти вам про всі етапи створення сайтів.
Отже, створення сайту завжди починається з ідеї.
Припустимо, ви прокинулися вранці, і десь між прийняттям душа і гарячою чашкою кави вам прийшла ідея створити свій сайт. Але від ідеї до її реалізації шлях неблизький і нелегкий, вам належить подолати багато етапів для того, щоб створити самому щось хороше і вартісне.
Життя сайту можна умовно розділити на наступні етапи:
- Ідея
- Розробка структури сайту
- Розробка оформлення сайту
- Кодинг, Програмування
- Тестування й доробка
- Просування, реклама
- Подальша підтримка та оновлення
Перші п’ять етапів відносяться безпосередньо до створення сайту, після того, як ви їх подужаєте, вам загрожують останні два етапи, які треба повторювати з певною періодичністю постійно, якщо ви хочете, щоб ваш сайт жив. Іноді в процесі розвитку сайту доводиться проходити перші п’ять етапів заново, тобто оновлюватися кардинально.
Корисні поради по створенню сайту.
- Ідея прийшла, але треба подумайти про кількість людей, що цікавляться даною темою, про кількість сайтів-конкурентів. Чим більше сайтів по Вашій темі Ви знайдете в пошуковій системі, тим менше відвідувачів буде на Вашому сайті, тим складніше Вам буде надалі. Наберіть в будь-якому пошуковику назва Вашої теми сайту з 2-3 головних слів і подивіться, скільки знайшлося сайтів по цій темі. Кількість сайтів по деяким популярним темами доходить до декількох мільйонів. Всі хочуть, щоб їхній сайт був на перших позиціях, але це просто неможливо, щоб усі сайти були першими. Подумайте про те, чи зможете Ви зробити так, щоб Ваш сайт був відвідуваним?
- Ніколи не робіть сайт про те, в чому Ви не розбираєтесь. Найбільша помилка багатьох новачків робити сайти про те, як заробити в Інтернет або про щось подібне. Багато хто, не розуміючи в цьому зовсім нічого, починають вчити інших, як треба заробляти в Інтернеті. На такому сайті Ви ніколи не будете мати відвідувачів і самі ніколи нічого не заробите, можливо якісь зовсім незначні суми, тому що таких сайтів не один мільйон і Ваш сайт точно ніколи не буде першим у пошукових системах, а значить на нього ніколи і ніхто не зайде, крім самого творця та його друзів. Пошуковики не дуже люблять сайти про заробіток, і з цієї теми завжди віддають пріоритет тільки тим сайтам, які створені дуже давно і мають вже якийсь авторитет.
- Добре подумайте про ту інформацію, яку Ви хочете розмістити на своєму сайті. Наповнення сайту повинно бути корисним і цікавим іншим, нехай навіть це буде якась зовсім вузька й малопопулярні тема. Чим менше в цій темі буде сайтів в пошуковій системі, тим більше Ви будете мати відвідувачів і тим більше Ваш сайт у майбутньому буде приносити Вам прибуток. Не робіть головною метою сайту – заробляння грошей на ньому, з цього відразу нічого не вийде, все прийде поступово, само собою.
- Ніколи не копіюйте і не розміщуйте на своєму сайті інформацію з інших сайтів без їх згоди авторів під уникнення неприємностей надалі. В Інтернеті це теж називається “злодійство”. Господар сайту, з якого Ви, м’яко кажучи, взяли інформацію і т.д. без його згоди, може написати в пошукові системи, хостинг-провайдера, де буде розташований Ваш сайт і в інші інстанції. Такий сайт пошуковики можуть видалити зі свого пошуку назавжди. А якщо Ваш сайт буде видалено з пошукових систем, він буде нікому не потрібен, окрім Вас, його ніхто ніколи не знайде, він буде недоступний для інших користувачів. Хостинг-провайдер, на хостингу якого буде розташований Ваш сайт теж може видалити повністю Ваш сайт і Ваш обліковий запис.
- Слідкуйте, щоб ваші сторінки не були занадто великі за розміром, найоптимальніший розмір не більше 30Кб. Сторінки з великим обсягом довго завантажуються, відвідувач може не дочекатися повного завантаження сторінки і просто її закрити.
- Уникайте крупних зображень і аплетів, вони дуже довго завантажуються.
- Користувачі не люблять, коли сторінку треба прокручувати зліва направо – горизонтальна прокрутка (внизу).
- Акуратніше зі скриптами. Не переповнюйте ними свій сайт. Використовуйте їх тільки з потреби. Деякі скрипти, наприклад – відкриваються нові вікна, редірект (переадресація на іншу сторінку), максимізація вікна (сторінка відкривається на весь екран) і деякі інші – можуть дратувати відвідувачів і після цього вони на Ваш сайт можуть не зайти.
- По можливості, намагайтеся не використовувати на сайті фрейми (вікно або декілька вікон усередині сторінки), тому що такі сторінки повільніше індексуються пошуковими системами.
- Деякі не уявляють собі дизайну без величезної кількості картинок (або без Flash-заставок, що ще гірше). Багато хто забуває головне правило дизайну – зробити так, щоб користувачеві було зручно. Якщо користувачеві буде незручно, якщо Ваша сторінка з Flash або безліччю картинок завантажується декілька хвилин, він просто закриє сторінку, не дочекавшись завантаження. І швидше за все, не прийде на Ваш сайт – адже сайтів в Інтернеті немало. Пам’ятайте, що Веб-дизайн – це перш за все правильна подача інформації, він має бути ефективним.
- Якщо Ви хочете, щоб Ваш сайт добре ранжирували пошуковими машинами, прагніть менше використовувати Flash, не дивлячись на її “красоту”. Теж саме відноситься і до скриптам.
- Не пишіть нічого в статусному рядку, відвідувачеві хочеться знати, куди він потрапить після натиснення на посилання.
- Використовуйте CSS. Каскадні таблиці стилів можуть достатньо сильно полегшити сторінку, якщо їх правильно використовувати.
- Бажана щоденна підтримка сайту в актуальному стані. Треба постійно стежити за своєчасним оновленням ресурсу і видаленням з сайту сторонньої, недостовірної або застарілої інформації.