У своїй роботі компанія Вебсайт застосовує поетапне виконання проектів. Життєвий цикл розробки сайтів розбивається на послідовно виконуються етапи. Кожен етап має жорстко задані терміни реалізації та завершується контрольною точкою, яка дозволяє контролювати хід виконання проекту. Подібний підхід до організації роботи над проектами дозволяє замовникам контролювати її хід, своєчасно вносити необхідні корективи, а також стежити за термінами та якістю виконання робіт, роблячи процес розробки «прозорим». На першому етапі розробки і створення сайту здійснюється проектування інтерфейсу майбутнього ресурсу і складання технічного завдання. Роботи на цьому етапі багато в чому спираються на ті побажання, які замовник вказав ще при заповненні бріфа, але технічне завдання набагато детальніше підходить до постановки завдань і детально описує можливості вирішення кожної з них. Отже, кожен проект проходить наступні етапи життєвого циклу:
- Складання технічного завдання ;
- Розробка дизайну сайту ;
- Верстка сторінок сайту ;
- Програмування ;
- Тестування ;
- Перенесення на хостинг .
Не можна недооцінювати всю важливість, яку має ТЗ на розробку сайту для майбутнього ресурсу. Грамотно складене техзавдання дозволяє уникнути непорозуміння між замовником і виконавцем, що в свою чергу економить час, який витрачається на роботу. Тому ТЗ – документ, без якого просто не обійтися.
Складання технічного завдання (ТЗ)
Технічне завдання – це основа порядку в роботі над проектом і головний орієнтир. Тільки з виконання всіх вимог, зазначених у ТЗ, проект може вважатися закінченим. Свій відбиток у техзавданні знаходять завдання, які ставляться перед ресурсом; докладним чином малюється карта сайту, де вказуються всі розділи та формат інформації, що надається на їхніх сторінках. Велика увага в ТЗ приділяється функціоналу проекту, який описується до дрібниць, а також навігації сайту. Технічне завдання передбачає зазначення вимог до хостингу, верстці, мови програмування і т.п. До всього іншого, ТЗ повинно містити й терміни виконання робіт. Звичайно ж, ця частина технічного завдання прописується, коли описи всіх розділів, функціоналів і вимог сформовані.
Після узгодження з замовником ТЗ на створення сайту підписується обома сторонами. У тому випадку, якщо після затвердження та підписання технічного завдання замовником, потрібно внести зміни, за погодженням сторін проводиться корекція тексту технічного завдання (обов’язкового додатку до договору на розробку і створення сайту). Нова редакція тексту ТЗ заново підписується сторонами, після чого проводиться перерахунок вартості робіт зі створення сайту. Крім складання технічного завдання для великих проектів, розробляється користувацький інтерфейс сайту (за бажанням клієнта). За допомогою спеціального програмного забезпечення відмальовує прототипи сторінок сайту: розміщення функціональних блоків на сторінках, система навігації по сайту. Надалі на основі розроблених і затверджених прототипів формується дизайн сайту, який буде повністю відповідати узгодженим раніше тз.
Розробка дизайну сайту
Як і розробка сайту в цілому, робота над його дизайном також є поетапною. І першим відбувається створення дизайну головної сторінки ресурсу, починається яке з розробки концепції. Вона створюється на основі ТЗ, спроектованого інтерфейсу, заповненого клієнтом брифу і брендбука (при його наявності). Зазвичай, концепція розробляється одна, але при бажанні замовника наші фахівці можуть запропонувати на розгляд кілька варіантів. За концепцією (або по кожній з них) робляться презентації, метою яких є донести до клієнта причини того чи іншого вибору і рішення, зробленого дизайнерами, пояснити, в чому його вигода для веб-сайту. Далі відбувається узгодження концепції з замовником та доопрацювання відповідно до зазначених побажаннями клієнта, в ході яких промальовуються способи виділення меню, спливаючі вікна, що випадають списки. Після доопрацювань відбувається затвердження концепції дизайну головної сторінки, і дизайнери приступають до створення концепцій внутрішніх сторінок, які також проходять етапи узгодження, доопрацювання та затвердження.
Якщо ж компанія-замовник не має логотип – торговий знак, за яким би її ідентифікували,, за яким би її дізнавалися, то компанія Вебсайт розробить його. Природно, що логотип завжди розробляється і узгоджується із замовником впершу чергу, ще до початку відтворення концепції дизайну головної сторінки. Як Ви розумієте, це відбувається тому, що без урахування корпоративної символіки не можна створити по-справжньому оригінальний і цілісний дизайн. Підсумок етапу «Розробка дизайну сайту» – затверджені макети дизайну всіх сторінок сайту в форматі PSD. При необхідності всі вихідні коди дизайну надаються клієнту на диску.
Верстка сторінок сайту
Після затвердження макетів дизайну всіх сторінок сайту здійснюється їх верстка. Вебсайт застосовує блочну верстку, так як вона надає великі можливості, ніж таблична, і дозволяє зробити код компактніше, за рахунок чого збільшується швидкість завантаження веб-сторінки. Крім того, блокова верстка дозволяє набагато ефективніше розробляти сайт, який буде коректно відображатися в браузерах. На етапі верстки здійснюється скриптування елементів дизайну, якщо воно передбачене. Результат, отриманий після закінчення робіт етапу, – зверстані html-шаблони всіх сторінок сайту. Верстка здійснюється у відповідності з усіма сучасними вимогами, що пред’являються до неї, проходить перевірку на валідність і сумісність з наступними браузерами:
- Internet Explorer версії 7.0,
- Mozila Firefox версії 2.0,
- Opera версії 9.0,
- Chrome 2.0,
- Safari версії 3.
За бажанням замовника зверстані сторінки сайту йому надаються на диску.
Програмування
На основі ТЗ і верстаючих макетів сторінок сайту здійснюється програмування функціоналу, тобто народжується майже готовий веб-ресурс. Розробка сайту проходить на спеціально відведеному для цих потреб сервері компанії Вебсай і починається з настроювання середовища розробки (системи управління контентом), де вносяться ті чи інші зміни в залежності від запланованого функціоналу, відбувається програмування необхідних модулів. Результатом етапу є готовий сайт, розміщений на сервері розробки компанії Вебсайт. Після закінчення робіт з програмування пишеться звіт по роботі з сайтом, в якому клієнту надаються доступи до системи управління сайтом, докладно описується функціонал ресурсу, а також даються рекомендації по роботі з адміністративною частиною сайту.
Тестування
Після того, як роботи зі створення сайту на сервері розробки завершаться, і буде написаний звіт, спеціаліст контролю якості розробки розпочинає тестування сайту. Для етапу тестування ресурсу передбачена спеціально розроблена методика, за якою і здійснюється перевірка сайту. Перевіряється відповідність сайту описаному в ТЗ функціоналу, коректність відображення верстки у всіх підтримуваних браузерах і відповідність сайту внутрішнім вимогам якості. У разі виявлення зауважень, складається перелік доробок, спрямованих на їх усунення. Виконаним на сервері розробки вважається лише той проект, який був прийнятий фахівцем з якості. Після цього прийняття проект відправляється на затвердження замовнику. Повторне тестування сайт проходить і після його перенесення на хостинг.
Перенесення на хостинг
Заключним етапом розробки сайту є його перенесення на хостинг. Компанія Вебсайт пропонує Вам перенесення на будь хостинг, який Ви оберете. Єдиною умовою з боку нашої компанії для хостинг-площадки є задоволення вимогам програмного забезпечення, на якому розроблявся сайт.
Якщо ресурс розроблявся на Wordpress CMS:
- Операційна система: ОС Unix (або сумісні);
- Веб-сервер: Apache (+ FastCGI або mod_python або mod_wsgi) або nginx (+ FastCGI);
- СУБД Mysql 5.1 і вище.
Якщо ресурс розроблявся на Joomla CMS:
- Операційна система: ОС Unix (або сумісні);
- Веб-сервер: Apache (+ FastCGI або mod_python або mod_wsgi) або nginx (+ FastCGI);
- СУБД Mysql 5.1 і вище.