Як створити свій сайт?
07.06.2012З чого ж почати?
14.01.2013Мати свій власний сайт чи блог… Звучить, звичайно, привабливо і солідно. Сьогодні в інтернеті є дуже багато сервісів для створення сайтів, навчальних відеокурсів, платформ та систем управління вмістом (CMS), за допомогою яких створити свій власний ресурс не так вже і важко. Давайте спробуємо розглянути, а чи варто цим займатись? Чи варто витрачати час, сили і кошти для простої констатації факту «У мене є свій сайт».
Безперечно, ведення власного сайту чи блогу — заняття корисне і не зайве. При розумному підході, можна не тільки створити корисний для відвідувачів ресурс, що підкреслить Ваш статус та професіоналізм, але й можна його монетизувати і мати стабільне джерело прибутку, розмір якого напряму залежить від Вашого старання та відношення до справи.
Але, перед тим, як сідати за вивчення сайто-будування необхідно чітко визначити, для чого і для кого буде Ваш сайт. Неварто починати створювати сайт з думкою: «А давай я сайт зроблю, а там побачимо, що з цього вийде.» Основна лінія, направленість ресурсу повинна бути в Вашій голові ще до процесу створення.
Сьогодні можна зустріти в мережі безліч сайтів з 1-2 сторінками, оновлювались які пів року тому, а то й ще пізніше. Ось Вам наслідок безвідповідального ставлення до справи — сайт зробили, а для кого і для чого він — подумати не встигли.
— Необхідно чітко розуміти, що сама наявність сайту ще нічого не значить. Зліпити якийсь сайт-візитку нескладно. На сайті повинні бути відвідувачі, а для цього потрібно щось більше, ніж просто збірка HTML та PHP сторінок на сервері. Для цього потрібні знання, а знання — це час і сили. Якщо Ви не готові витрачати свій час на навчання та вдосконалення — толку не буде. Навіть найдосвідченіші програмісти, дизайнери та СЕОшники постійно вдосконалюють свої навики та знання.
— Будь-яке створення сайту має на увазі інвестування певної суми. Хоча б на оплату послуг хостера та реєстрацію доменного імені. Якщо Ви не готові витрачати кошти (25-35 доларів на рік), то реєструйте аккаунт на Юкозі чи ще де і грайтеся досхочу. Серйозний ресурс не для Вас.
— Праця. Щоденна, кропітка і титанічна праця мозку та нервової системи. Хто не знайомий з сайтами та їх створенням зараз може просто посміхнутись. Мовляв, що там такого важкого? Сидиш собі і мишкою клац, клац, клац… Переконувати не буду, залишайтесь при своїй думці. Значить ця справа також не для Вас.
— Вміння самоорганізовуватись. Так, так…саме вміння правильно спланувати свій графік — чи не найважливіший пункт в цьому переліку. Якщо Ви не навчитесь правильно сплановувати робочий день, не відкладати справи в довгий ящик, раціонально використовувати всі 24 години — то будете мати наступну картину: «День пройшов, я просидів за компом 10 годин, а не зробив нічого». На перших порах і я грішив цим). Але зараз я встигаю і за сайтом слідкувати, і нові знання здобувати і в ігри деколи грати .
Напевне досить про мінуси? Досить Вас залякувати?
Насправді, якщо Ви дійсно серйозно ставитесь до думки створити власний ресурс — вперед! Це дійсно цікава, інтелектуальна, розвиваюча та (може стати) прибуткова справа. Заводяться нові цікаві знайомства, здобуваються нові знання, та й, при досконалому вивченні справи, може стати Вашою основною професією.
Вирішуйте. Інформації в мережі безліч. Про створення сайтів, про їх розкрутку, про монетизацію — було б бажання. Але пам’ятайте — одного бажання мало, потрібна воля і впертість. Потрібно щиро вірити в те, що робиш. Тоді все вийде. Я переконаний. Як говорив Теодор Рузвельт: «Не помиляється той, хто нічого не робить».